17 March 2023
Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

Session

Podstawy planowania leczenia z zastosowaniem wiązek jonowych

17 Mar 2023, 14:15
Sala seminaryjna (Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie)

Sala seminaryjna

Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN, ul. Radzikowskiego 152, 31-342 Kraków

Conveners

Podstawy planowania leczenia z zastosowaniem wiązek jonowych: Podstawy planowania leczenia z zastosowaniem wiązek jonowych

• Renata Kopeć

Korzyści wynikające z zastosowania wiązki jonowej. Techniki realizacji leczenia (Single scattering, double scattering, pencil beam scanning: techniki SFUD (ang. Single Field Uniform Dose), IMPT (ang. Intensity Modulated Proton Therapy). Stanowiska z wiązka horyzontalną/wertykalną vs. gantry. Podstawowe zasady przygotowania planu leczenia. Niepewności fizyczne i biologiczne: marginesy na niepewność zasięgu, dobór najbezpieczniejszego kierunku wiązek, optymalizacja planu ze względu na niepewności systematyczne i losowe.

Building timetable...