17 March 2023
Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

Session

17 Mar 2023, 09:45
Sala seminaryjna (Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie)

Sala seminaryjna

Centrum Cyklotronowe Bronowice Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN, ul. Radzikowskiego 152, 31-342 Kraków

Conveners

Urządzenia do wytwarzania i dostarczania na stanowisko terapeutyczne wiązek terapeutycznych: Urządzenia do wytwarzania i dostarczania na stanowisko terapeutyczne wiązek terapeutycznych

• Marzena Rydygier

Zasada działania cyklotronu, synchrotronu. System transportu wiązki na stanowisko terapeutyczne. Metody formowania wiązki w radioterapii jonowej (metoda pasywnego rozpraszania, skanująca wiązka ołówkowa), metody uzyskiwania tzw. „poszerzonego obszaru pików Bragga” (ang. Spread out Bragg Peak, SOBP)

Building timetable...